Świetliki rurowe przykłady realizacji

swietliki-rurowe-przyklady

Oświetlenie dzienne w pomieszczeniu wpływa na komfort pracy i odpoczynku w domu. Naturalne światło wpływa na nasze samopoczucie i poziom energii życiowej. Oświetlenie dzienne w pomieszczeniach to realne oszczędności finansowe, które w obecnej dobie kosztów energii elektrycznej mają ogromne znaczenie dla domowego budżetu.

Oświetlenie łazienki

Łazienki w naszych domach to często ciemne pomieszczenia bez dostępu światła dziennego. Zazwyczaj dzieje się tak z dwóch powodów:

1) łazienki są oddalone od ściany zewnętrznej domu i nie ma możliwości montażu okna,

2) nawet jeśli łazienka przylega do ściany zewnętrznej to nie planujemy okna ze względu na straty ciepła w pomieszczeniu.

Łazienka ze światłem dziennym to całkowicie inne jej oblicze i kompletnie inny komfort użytkowania pomieszczenia. Przekona się o tym każdy, kto zobaczy choć raz łazienkę ze światłem dziennym.

Co, jednak jeśli nie ma możliwości instalacji okien ?

W takich przypadkach rozwiązaniem jest świetlik rurowy Solatube, który można instalować w pomieszczeniach nieznajdujących się przy ścianach zewnętrznych i to bez obaw o straty ciepła. Dzięki refleksyjnej tubie, która doprowadza światło dzienne na kilka metrów w głąb budynku możemy teraz mieć światło dzienne również w łazience. Wrażenia po montażu są naprawdę fantastyczne. Światło dzienne w pomieszczeniach bez okien znacząco poprawia komfort użytkowania pomieszczania, ogranicza koszty energii elektrycznej w ciągu dnia, a także robi wrażenie na każdym gościu, który odwiedzi nasz dom. Na załączonym zdjęciu dodatkowa genialna idea zamontowania świetlika rurowego Solatube w miejscu, gdzie znajduje się prysznic. Nie dość, że praktyczne to jeszcze piękne!

Przykład PRZED/PO zastosowania świetlika rurowego SOLATUBE w łazience pod prysznicem

Oświetlenie korytarza

Korytarze i przedpokoje w domach jednorodzinnych to bardzo często takie pomieszczenia gdzie w ogóle nie ma źródeł światła dziennego. Jedyne światło naturalne wchodzi przez otwarte drzwi od pokojów, a jeśli drzwi są zamknięte to jest ciemno i potrzebujemy włączać światło sztuczne w ciągu dnia. Znakomitym rozwiązaniem także w korytarzach i przedpokojach jest instalacja świetlika rurowego Solatube. Świetlik rurowy Solatube dostarcza światło dzienne za pomocą światłonośnej rury instalowanej w dowolnym miejscu w suficie, która poprowadzona jest do dachu. Dzięki temu mamy światło dzienne w przedpokoju i każdym korytarzu. Efekt wizualny jest zdumiewający. Nie ma osoby, która nie zatrzyma się przy takim świetliku i wręcz nie będzie mogła uwierzyć, że jest to światło naturalne.

SWIETLIKI-RUROWE
Świetlik rurowy SOLATUBE zastosowany w ciemny wcześniej korytarzu

Oświetlenie kuchni

Na wstępie ciekawostka: czy wiecie, że według badań to mężczyźni spędzają więcej czasu w kuchni niż kobiety ?

Niemniej jednak czas spędzony w kuchni można liczyć w godzinach każdego dnia.

Kuchnia to jedno z najważniejszych i najczęściej użytkowanych pomieszczeń w naszych domach. Często dopiero na etapie użytkowania okazuje się, że nasze kuchnie są niedoświetlone światłem dziennym, ponieważ okno jest bardzo małe albo znajduje się dopiero w oddalonym salonie.

Zwiększenie ilości źródeł światła dziennego w kuchni wpływa na komfort podczas gotowania czy spożywania posiłków. Ma również wpływ na dobre samopoczucie, a także co należy zawsze podkreślić wpływa na obniżenie kosztów energii elektrycznej w ciągu. Jeśli Twoja kuchnia nie jest wystarczająco doświetlona w obszarze blatów roboczych, czy tak chętnie projektowanej wyspie, rozważ zastosowanie świetlika rurowego Solatube, który rozświetli Twoją kuchnię naturalnym światłem. Świetlik rurowy możemy zainstalować w dowolnym miejscu na suficie, a światłonośną tubą poprowadzoną na dach doprowadzić naturalne oświetlenie. Kuchnie ze świetlikami wyglądają naprawdę rewelacyjnie i są bardzo praktyczne.

Świetlik rurowy zastosowany w kuchni z małym oknem fantastycznie doświetlił blaty robocze i wyspę.

Oświetlenie salonu

Jak już wiemy naturalne światło dzienne posiada bardzo wiele korzyści dla człowieka. Poprawia, nastrój, samopoczucie i koncentrację. Sprawia, że lepiej się czujemy i lepiej funkcjonujemy każdego dnia. Bardzo ważne jest, aby w naszym domu każde pomieszczenie posiadało jak najwięcej światła dziennego.

Salon to miejsce, gdzie spędzamy najwięcej czasu. Jednak nie zawsze mamy w takich miejscach wystarczającą ilość światła dziennego. Mamy za mało okien albo po prostu okna są za małe lub po prostu projekt domu i usytuowanie salonu nie pozwalało na dostarczanie wystarczającej ilości światła dziennego.

Aby zwiększyć ilość światła, można zastosować świetlik rurowy także w dowolnym miejscu w salonie. Dodatkowe źródło światła może doświetlić dowolnie wybrane miejsce w pomieszczeniu. Wysoko refleksyjna rura świetlika doprowadzi światło dzienne wszędzie tam, gdzie nie można zastosować dodatkowych okien. Efektem jest oprawa sufitowa świecąca za darmo przez cały dzień naturalnym światłem dziennym.

Oświetlenie na poddaszu

Coraz częściej poddasza wykorzystywane są jako powierzchnie użytkowe. Nawet jeśli w początkowym etapie użytkowania domu tego nie planowaliśmy to po jakimś czasie dochodzimy do wniosku, że zagospodarowanie tej powierzchni jest potrzebne. I dlatego że wcześniej nie planowaliśmy korzystać z tej powierzchni często nie mamy zainstalowanych okien dachowych czy innych źródeł światła dziennego.

W przypadku remontu czy modernizacji domów jednorodzinnych montaż świetlików rurowych to rozwiązanie dużo lepsze od okien dachowych.

Dlaczego klienci wybierają świetliki Solatube częściej niż okna dachowe? Jest kilka powodów. Po pierwsze świetliki rurowe Solatube instaluje się szybko i łatwo, a ingerencja w dach jest dużo mniejsza. Co więcej, świetliki mają lepsze funkcjonowanie termiczne od okien, czyli ponosimy mniejsze straty ciepła zimą i mniejsze nagrzewanie latem. Ponadto, świetliki rurowe Solatube nie powodują skraplania jak ma to często miejsce w przypadku okien dachowym. Ważne także jest, że świetliki rurowe Solatube wyglądają po prostu rewelacyjnie. To tak jakbyśmy mieli stylową oprawę dachową świecącą za darmo przez cały dzień naturalnym światłem.

Klienci, którzy mają za sobą doświadczenia instalacji równocześnie okna dachowego i świetlika rurowego Solatube, zdecydowanie są bardziej zadowoleni z opcji świetlika rurowego.

Świetlik rurowy zastosowany na poddaszu, które przeznaczoną na bawialnię.

Więcej naszych realizacji można obejrzeć w galerii – tutaj.

ŚWIETLIKI RUROWE

Niezależnie od tego, czy jesteś na etapie projektowania, czy modernizacji domu jednorodzinnego, zachęcamy do skonsultowania możliwości instalacji świetlika rurowego SOLATUBE. Nasi eksperci współpracują z architektami lub doradzają bezpośrednio inwestorom prywatnym. Na Twoje życzenie przeanalizujemy plany lub odbędziemy wizję lokalną na obiekcie.

Jesteśmy tutaj dla Ciebie. Skontaktuj się z nami, a my doradzimy, w jaki sposób rozwiązanie świetlików rurowych możemy zastosować w Twoim domu. Pozostajemy do Twojej dyspozycji:

📞 +48 795 453 795

✉ biuro@tubelightpoland.pl