Świetliki rurowe w domach jednorodzinnych

swietliki-rurowe

Wyłącz prąd | Włącz oświetlenie

Obok wygody i dobrego samopoczucia wynikającego z mieszkania i przebywania w rodzinnym domu istotnym czynnikiem, na który zwracamy uwagę jest energooszczędność. Jednym słowem dom powinien również być jak najbardziej oszczędny i generować jak najmniejsze koszty utrzymania. Dążymy do komfortu przy jednoczesnym zastosowaniu oszczędnych technologii.

Światło dzienne

Jednym z najważniejszych aspektów w każdym domu jest ilość światła dziennego w pomieszczeniach. Światło dzienne ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie, zdrowie i energię życiową. Zbyt mało światła dziennego w pomieszczeniach sprawia, że w ciągu dnia korzystamy z oświetlenia sztucznego, generując przy tym dodatkowe koszty energii elektrycznej.

Okna i świetliki dachowe

Najbardziej popularnym źródłem światła dziennego są okna i świetliki dachowe. Nie w każdym pomieszczeniu w naszym domu możemy je zamontować lub możemy zamontować wystarczająco wiele takich źródeł światła dziennego. Dzieje się tak, kiedy pomieszczenie jest duże lub kiedy pomieszczenie nie przylega do ściany zewnętrznej budynku, lub nie znajduje się bezpośrednio przy dachu. Wtedy światła dziennego jest zbyt mało. Najczęściej są to obszerne salony, długie korytarze, łazienki, toalety, garderoby, niedoświetlone kuchnie lub pokoje na poddaszu.

Świetliki rurowe

W odpowiedzi na problem zbyt małej ilości źródeł światła dziennego powstały właśnie świetliki rurowe Solatube. Świetlik rurowy wynaleziony przez markę Solatube pod koniec lat 80. całkowicie zmienił dostęp do światła dziennego w domach jednorodzinnych i nie tylko. Działanie świetlika rurowego oparte jest na kopule znajdującej się na dachu, przez którą wpada światło oraz na refleksyjnej rurze przenoszącej to światło do wewnątrz domu. To sprawia, że możemy mieć światło dzienne niemalże w każdym pomieszczeniu. Przez cały dzień korzystamy z oświetlenia dziennego, oszczędzając przy tym na kosztach prądu.

Ciemny korytarz jak rozjaśnić

Ciemny korytarz lub przedpokój, do którego trafia zbyt mało światła dziennego z pokoi? To właśnie dla takich pomieszczeń dedykowany jest świetlik rurowy.

ciemny-korytarz-jak-rozswietlic
Korytarz w domu jednorodzinnym, zdjęcie przed i po instalacji świetlika rurowego Solatube.

Ciemna łazienka

Ciemna łazienka lub toaleta? Dzięki świetlikom rurowym możemy mieć światło dzienne oświetlające pomieszczenie przez cały dzień.

Łazienka w domu jednorodzinnym, zdjęcie przed i po instalacji świetlika rurowego.

Oświetlenie w garderobie

Potrzebujemy światła dziennego w garderobie, żeby kolory naszych ubrań wyglądały naturalnie? Instalujemy świetlik rurowy i już zawsze dopasujemy kolory ubrań idealnie, ponieważ światło dzienne ma najwyższy współczynnik wiernego oddawania barw.

Czasami z różnych przyczyn mamy zbyt mało światła dziennego w kuchni, salonie lub w każdym innym pokoju. Instalujemy świetlik rurowy Solatube i dodajemy źródło światła dziennego do takiej powierzchni tworząc jednocześnie niespotykany wcześniej design, na którego widok nasi goście będą przecierać oczy ze zdumienia.

Instalacja świetlików rurowych

Instalacja świetlików rurowych Solatube jest szybsza i łatwiejsza niż instalacja okna dachowego. Również bezpieczeństwo montażu jest nieporównywalnie większe, ponieważ ingerencja w dach jest minimalna, nie ma żadnych obaw o późniejsze skraplanie czy przeciekanie w miejscu łączeń świetlika z dachem.

Świetliki rurowe Solatube nie wymagają żadnego czyszczenia czy konserwacji, ponieważ kopuły na dachu, przez które wpada światło mają budowę samoczyszczącą. Należy tutaj również wspomnieć o znakomitym funkcjonowaniu termicznym, czyli o braku obaw o nadmierne nagrzewanie latem oraz straty ciepła zimą.

Świetliki rurowe Solatube – 30 lat doświadczenia

Świetliki rurowe Solatube podbijają rynek, jeśli chodzi o domy mieszkalne już od 30 lat. Stają się już standardem w każdym domu. Każdy chce mieć oszczędne rozwiązania jak najwięcej światła dziennego i po prostu jak najbardziej przyjazny dla swojej rodziny i środowiska naturalnego dom.

Świetliki rurowe w domach jednorodzinnych

Technologia budowlana w domach jednorodzinnych zmieniała się udoskonalała od zawsze. Jest to proces, który trwa cały czas. W dalszym ciągu co jakiś czas obserwujemy coraz to nowsze i innowacyjne rozwiązania. Wszystko to dla stworzenia coraz to bardziej wygodnego życia i komfortu. Bardzo często ten jeden nasz wymarzony dom budujemy raz i na całe życie, dlatego też chcemy by komfort jego użytkowania był jak największy.

Dodatkowo chcemy również, abyśmy w naszym domu czuli się jak najlepiej. Zawsze mieli pozytywne nastawienie, fantastyczny nastrój i energię. W obecnych czasach często powstaje nowe zadanie, aby nasz dom stwarzał też dobre warunki do pracy – aby nasze dzieci miały jak najlepsze warunki do nauki.

Warto pomyśleć o świetliku rurowym Solatube już na etapie projektowania swojego domu. Warto przemyśleć kwestię światła dziennego w każdym pomieszczeniu.

Świetliki rurowe Solatube można także bezproblemowo zainstalować w istniejących już budynkach. Dostępne są rozwiązania do wszystkich typów dachów.

Masz wątpliwości czy w Twoim domu w danym pomieszczeniu da się zainstalować świetlik rurowy Solatube ? Skontaktuj się z nami, a wszystkiego się dowiesz!

Jesteśmy tutaj dla Ciebie. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji: 
+48 795 453 795
biuro@tubelightpoland.pl

Więcej o świetlikach przeczytasz tutaj.