System solarny Redilight – warianty opraw sufitowych

system-solarny

Warianty systemów solarnych Redilight i rodzaje dodatkowych opcji.

Jak wybrać odpowiedni system solarny dla naszego pomieszczenia?

Jak już opisaliśmy w poprzednich blogach systemy solarne Redilight to przełomowe rozwiązanie dostarczające nam darmowe oświetlenie do każdego rodzaju pomieszczenia. Darmowe, ponieważ oprawy sufitowe w systemach solarnych Redilight zasilane są panelem słonecznym instalowanym na dachu. Systemy solarne możemy instalować w każdego rodzaju pomieszczeniu domowym, a także na powierzchniach biurowych, handlowych, hotelowych czy magazynowych. W dzisiejszym artykule przeanalizujemy i omówimy najważniejsze modele systemów solarnych Redilight oraz przyjrzymy się dodatkowym opcjom systemu.

Konfiguracja każdego modelu systemu Redilight jest bardzo prosta i podobna w każdym zestawie. Na dachu instalowany jest odpowiedni panel solarny, który dostarcza energię słoneczną do wybranych opraw sufitowych. Panel połączony jest przewodem z dachu do opraw sufitowych za pomocą jednego kabla.

System solarny Redilight – oprawy sufitowe

W wariantach konfiguracji systemów Redilight występują oprawy kwadratowe i okrągłe, w różnych rozmiarach. Oprawy mogą być także natynkowe do najłatwiejszego montażu lub wpuszczane w sufit. Oferujemy także kwadratowe oprawy do sufitów podwieszanych, kasetonowych gdzie oprawa zastępuje kaseton i takie rozwiązanie jest idealne np. do pomieszczeń biurowych.

Oprawa natynkowa o mocy 24 W

Jednym z najprostszych wariantów jest okrągła oprawa natynkowa o mocy 24 W. Jest to bardzo uniwersalna oprawa pasująca do większości pomieszczeń. Ten wariant to jeden z najłatwiejszych montaży, ponieważ jak sama nazwa wskazuje oprawę montuje się po prostu na powierzchni sufitu. Oprawa natynkowa o mocy 24 W będzie pasować do każdego rodzaju materiału, z jakiego wykonany jest sufit – czy to podwieszany sufit gk, czy też betonowy, czy drewniany. Właściwie wszędzie gdzie będziemy mogli przykręcić tę oprawę. Jedna oprawa może oświetlić powierzchnię około 10 m2.

Oprawa wpuszczana w sufit o mocy 24 W

Kolejnym rodzajem oprawy sufitowej jest oprawa wpuszczana w sufit o mocy 24 W. W ofercie posiadamy wariant okrągły albo kwadratowy. Oprawy mają możliwości wpuszczenia ich w sufit co sprawia, że wyglądają bardzo nowocześnie. Idealne do zastosowania w suficie typu karton-gips. Jedna taka oprawa jest przeznaczona do oświetlenia powierzchni około 10 m2. Podobnie jak i w oprawie natynkowej opisanej wyżej – zawsze możemy zastosować opraw w jednym pomieszczeniu. W doborze i konfiguracji pomoże nam doradca Redilight.

Systemy solarne Redilight to także mniejsze oprawy. Jest na przykład zestaw składający się z dwóch mniejszych okrągłych opraw wpuszczanych po 12 W każda. Jest to idealne rozwiązanie do pomieszczeń o na przykład nietypowych kształtach gdzie chcemy rozdzielić światło oświetlające powierzchnię na 2 mniejsze oprawy. Sprawdzi się w korytarzach, przedpokojach lub innych bardziej podłużnych kształtem pomieszczeniach, a także wtedy, jeśli chcemy po prostu skupić światło na dwóch wybranych miejscach w pomieszczeniu. Jedna oprawa oświetli około 5 m2. Przykładowy zestaw składa się z dwóch wspomnianych opraw po 12 W.

2×12 W Zestaw do okrągłej oprawy wpuszczanej

4×6 W Zestaw do okrągłych opraw do wbudowania

Najmniejszymi oprawami w systemach solarnych Redilight są oprawy o mocy 6 W. Jeden z podstawowych zestawów składa się z czterech okrągłych opraw wpuszczanych w sufit. Znakomicie rozkładają światło na całej powierzchni. Możemy z tego zestawu zrobić znakomicie wyglądające punktowe oświetlenie na przykład w korytarzu, łazience lub kuchni. Jedna taka oprawa oświetla około 3 m2 i jak już wspomnieliśmy podstawowy zestaw składa się z 4 takich opraw.

48 W kwadratowa oprawa do sufitów kasetonowych 60×60

Największą i najbardziej wydajną oprawą w systemach solarnych Redilight jest kwadratowa oprawa o mocy 48 W. Jej wymiary to 60×60 cm i idealnie zastępuje pojedynczy kaseton w sufitów podwieszanych kasetonowych. Idealnie nadaje się do pomieszczeń biurowych, sal konferencyjnych, pomieszczeń handlowych czy nawet mniejszych powierzchni magazynowych. W obiekcie możemy zastosować kilka, kilkanaście lub więcej takich opraw na jednej powierzchni. W doborze zawsze pomoże nam doradca Redilight.

Systemy solarne Redilight mają wiele opcji łączenia różnych konfiguracji. W jednym pomieszczeniu można zastosować kilka pojedynczych opraw o danej mocy. Możemy także dodać opcje dodatkowego ściemniacza światła sterowanego na pilota, dzięki któremu możemy w każdym momencie regulować natężenie światła lub je wyłączyć.

W przypadku niektórych opraw mamy także do wyboru opcję barwy światła – może być ciepła lub zimna. „Zimna” barwa światła to barwa najbardziej zbliżona do światła dziennego. Jedną z jej największych zalet jest to, że ma najlepszy współczynnik wiernego oddawania barw co oznacza, że wszystkie kolory, jakie widzimy w takim świetle będą tak samo wyglądały w świetle dziennym. Jest to najczęściej wybierana przez klientów barwa światła. Natomiast barwa światła „ciepła” ma lekko pomarańczowy odcień i jest stosowana w miejscach, gdzie zależy nam na bardziej spokojnej i przytulnej atmosferze. 

Systemy solarne Redilight oferują klientom najrozmaitsze opcje i konfiguracje dla każdego rodzaju pomieszczenia i powierzchni. Wszystkie konfiguracje systemów solarnych Redilight przynoszą Klientom zmniejszenie kosztów za prąd. Wszystkie modele znakomicie wpisują się w wystrój i design pomieszczeń.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą przy wyborze i konfiguracji systemów solarnych Redilight:

biuro@tubelightpoland.pl | +48 795 453 795