Innowacje w branży budowlanej zaskakują nas cały czas w pozytywny sposób. Mają one na celu ułatwiać nam komfort życia, wydłużać trwałość materiałów i poprawiać codzienne funkcjonowanie. W dzisiejszym artykule poruszamy temat tema pretury i wilgoci w Twoim domu w miejscu takim jak poddasze.
Wentylator solarny – rozwiązanie dla Twojego poddasza
Co dzieje się z temperaturą na poddaszu w Twoim domu? Nieważne czy jest to poddasze użytkowe lub też nie, musimy sobie zdać sprawę z panującego tam mikroklimatu. Latem na poddaszu jest bardzo gorąco, zimą jest dużo zimniej niż w pozostałej części domu. Poza oczywistym komfortem dla nas i naszego zdrowia to temperatura ma również duże znaczenie w kwestii wilgoci i cyrkulacji powietrza w naszym domu.
W odpowiedzi na potrzebę zachowania optymalnych warunków np. na poddaszu właśnie powstał wentylator fotowoltaiczny firmy Solatube, który ma za zadanie odprowadzanie ciepła i wilgoci z powierzchni znajdującej się pod dachem. Nadmiernie wysoka temperatura na poddaszu latem, a także wilgoć zimą wskutek wymiany temperatur ma nie tylko wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. Może także w dłużej perspektywie czasu wyrządzić znaczne szkody w całej konstrukcji dachu i nie tylko.
Wentylator solarny jak działa
Dzięki wentylatorowi solarnemu Solatube powierzchnia na poddaszu lub strychu pozostaje cały czas chłodna i sucha dostarczając nam komfort użytkowania i spokój o żywotność naszego dachu. Wentylator solarny inaczej nazywany fotowoltaicznym jednocześnie w sposób niezwykle prosty i skuteczny odprowadza nadmierną wilgoć i gorące powietrze zachowując równomierną wymianę temperatur.

Wentylator solarny napędzany jest energią słoneczną dzięki panelowi fotowoltaicznemu będącym nieodłącznym elementem systemu wentylacji. Panel napędza niewielki silnik i łopatki wentylatora, które wyciągają powietrze z naszego domu. Budowa jest prosta i nieskomplikowana, a montaż szybki i łatwy. Silnik pracuje niemalże bez żadnego hałasu, nie jest uciążliwy dla człowieka. Wentylator solarny jest dosłownie bezobsługowy. Raz zamontowany pracuje cały czas bez potrzeby naszej ingerencji.


Wentylator solarny – budowa
Budowa wentylatora solarnego jest odporna na wszelkie szkodliwe działania atmosferyczne: deszcz, śnieg, grad czy wiatr. Wysoka jakość materiałów daje nam spokój i pewność działania na długie lata. Urządzenie jest tak skuteczne i proste w działaniu, a montaż tak łatwy, szybki i małoinwazyjny, że eksploatacja urządzenia jest niezauważalna. Zauważalne są natomiast efekty i korzyści, jakie niesie za sobą instalacja wentylatora solarnego w domu.

Korzyści z wentylatora solarnego
Po zamontowaniu wentylatora solarnego odczuwalna temperatura latem na poddaszu jest niższa. W sezonie zimowym działanie wentylatora eliminuje wilgoć gromadzącą się wskutek wymiany temperatur. Dzięki użytkowaniu wentylatora zapewniamy sobie komfort użytkowania, nasze zdrowie i przedłużamy żywotność naszego dachu i pozostałych elementów poddasza.
Dzięki zasilaniu opartym na energii słonecznej działanie wentylatora jest całkowicie darmowe.
Wentylator solarny od firmy Solatube – światowego lidera w produkcji rozwiązań z zakresu światła dziennego odpowiada na potrzebę utrzymania optymalnych warunków na poddaszu naszego domu. Obok funkcji, jaką spełnia jego budowa, działanie i montaż jest tak prosty, że eksperci i architekci twierdzą, że staje się on już standardem w każdym domu.
Więcej informacji na temat zastosowania wentylatora solarnego znajdziesz tutaj.