Przejdź do treści
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU

Co dzieje się z Twoim mózgiem kiedy pracujesz w biurze bez światła dziennego?

Co dzieje się z Twoim mózgiem kiedy pracujesz w biurze bez światła dziennego?

Czy kiedykolwiek zdarzyło Ci się, że w miarę upływu kolejnych dni pracy w tygodniu Twoje działania stają się coraz mniej efektywne?  Odczuwasz spadek koncentracji, jesteś bardziej zmęczony i mniej produktywny. Możesz czasami myśleć, że to normalny stan po kilku dniach pracy albo że Twoją głowę zaprzątają już myśli o nadchodzącym weekendzie. Niestety, zła wiadomość jest tak, że bardzo często za taki stan rzeczy jest odpowiedzialna zbyt mała ilość światła dziennego na Twoim stanowisku pracy.

Nowe badania przeprowadzone w Uniwersytecie w Michigan zawarte w artykule Fast Company article, opisują zmiany jakie zachodzą w strukturze mózgów u szczurów laboratorium gdy są trzymane w słabo oświetlonych miejscach przez dłuższy czas. Artykuł stwierdza, że “po 4 tygodniach przebywania w miejscu z ograniczonym dostępem do światła, szczury utraciły 30 % pojemności swoich hipokampów (obszar w mózgu odpowiedzialny za uczenie i pamięć). Przyciemnione światło wpłynęło także negatywnie na wykonywanie zadań fizycznych.”

Dla wszystkich tych, którzy pracują w pomieszczeniach bez dostępu do światła dziennego nie jest to dobra wiadomość. Jednak jest też pozytywna informacja: “Z drugiej strony, szczury, które były wystawione na działanie naturalnego światła dziennego poprawiły swoje wyniki w zadaniach fizycznych; a szczury, które przez miesiąc nie miały dostępu do wystarczającej ilości światła dziennego, po kolejnym miesiącu przebywania w jasno oświetlonych pomieszczeniach, w pełni odzyskały utracone wcześniej zdolności umysłowe.” Więc może wciąż jest jeszcze szansa dla Ciebie. 🙂

Coraz więcej firm jest świadomych wszystkich korzyści płynących ze światła dziennego na stanowiskach pracy. Przez jakiś czas trendem było stosowanie coraz większych okien w obiektach co powodowało zbyt duże nagrzewanie pomieszczeń w sezonie letnim. Jednak największym wyzwaniem było to, że niestety nie w każdym pokoju czy biurze jesteśmy w stanie zainstalować okno. W pomieszczeniach zlokalizowanych bardziej wewnątrz budynku, w większej odległości od ściany nie było szans na doświetlenie. Jednak i dla tych miejsc jest idealne rozwiązanie, które nazywa się świetlikiem tubowym.

Czym są świetliki tubowe? Otóż, na dachu budynku instalowana jest kopuła, która przechwytuje światło dzienne. Następnie przekierowuje i doprowadza je do wewnątrz pomieszczeń za pomocą refleksyjnych tub. Na końcu świetlika znajduje się dyfuzor, który rozprasza naturalne światło na danej powierzchni. Oznacza to, że użytkownicy mogą cieszyć się światłem dziennym wszędzie tam, gdzie wcześniej było to wręcz nie do pomyślenia.

Solatube jest liderem w sektorze świetlików tubowych dla obiektów komercyjnych, dostarczając rozwiązań zarówno dla pomieszczeń biurowych jak i obiektów produkcyjnych czy magazynowych. Systemy Solatube zostały zaprojektowane zarówno do sufitów podwieszanych jak i otwartych i mogą być instalowane na każdym rodzaju dachu. Unikalna technologia zapewnia wyjątkowe funkcjonowanie termalne bez obaw nadmierne nagrzewanie czy straty ciepła. Tak więc nie ważne gdzie pracujesz, możesz teraz cieszyć się naturalnym światłem dziennym, a Twoje zdrowie, efektywność, koncentracja i wyniki mogą wciąż być na wysokim poziomie.