ŚWIETLIKI RUROWE

ŚWIETLIK RUROWY – ŚWIETLIK TUBOWY – SYSTEMY ŚWIATŁA DZIENNEGO

Kopuła świetlika umieszczona jest na zewnątrz i dzięki swojej budowie pozwala na maksymalne przechwytywanie naturalnego światła słonecznego, które wpada do Świetlik Rurowy – Świetlik Tubowy – System Światła Dziennego  gdzie kierowane jest do dyfuzora umieszczonego na końcu instalacji. Ogromną zaletą jest to, że może dostarczyć naturalne światło do przestrzeni, które w przeciwnym razie byłyby praktycznie niemożliwe do oświetlenia: Oświetlenie wewnętrznych łazienek, korytarzy, piwnic itp. Kopuły, Świetlik Rurowy – Świetlik Tubowy – System Światła Dziennego i dyfuzory solarne mają unikalne i selektywne cechy, dzięki czemu przepuszczają „dobre” światło i eliminują szkodliwe światło (UV i część podczerwieni), dzięki czemu przenikanie ciepła lub zimna do wnętrza jest szczątkowe.

Produkowane w Portugalii, w Europie, świetliki rurowe Chatron mają konstrukcję opartą na efektywności energetycznej i doskonale integrują się z globalnym oświetleniem budynków.

Z przeprowadzonych badań wynika, że średnio około 80% godzin pracy w środowiskach zamkniętych może być wykonywanych przy naturalnym oświetleniu, przyczyniając się w ten sposób bezpośrednio do zmniejszenia zużycia energii, a w konsekwencji do poprawy efektywności energetycznej budynków. Zdrowie fizyczne i psychiczne wszystkich pracowników zależy od warunków pracy, a jeśli jest ona wykonywana w naturalnych przestrzeniach, przy naturalnym oświetleniu (oświetlonych Świetlikami Tunelowymi – Tunelami Świetlnymi – Świetlikami Rurowymi), to będzie ona lepsza niż w innych miejscach bez takich warunków.

Zastosowanie

Tabela z różnymi modelami i ich specyfikacjami technicznymi

Model Średnica (mm) Długość tuby (mm) Czyste niebo 120,000 Lux na godzinę 14:00 Czyste niebo 85 000 Lux na godzinę 14:00 Pochmurne niebo 45,000 Lux na godzinę 14:00 Pochmurne niebo 20,000 Lux na godzinę 14:00
TS250
250
625
4.600
2.900
1.350
540
TS350
350
625
9.400
6.700
2.900
1.300
TS530
530
625
20.000
13.000
6.350
2.500
TS750
750
625
30.000
24.000
11.620
5.300

TUBELIGHT POLAND

TECHNOLOGIA MAKSYMALNEGO OŚWIETLENIA W AGREGATORZE

Nadaje się do regionów o niskim promieniowaniu słonecznym.

Świetliki tubowe – Tunele Świetlne – Świetliki Rurowe Chatron posiadają technologię MAX LIGHT w AGGREGATORZE, która pozwala na zwiększone przechwytywanie naturalnego światła, gdy jest ono najbardziej potrzebne.

„Agregator” łączy wszystkie części zestawu tuby solarnej i pozwala na idealną adaptację światła maksymalnego, obejmując północne półkole, zwiększając przechwytywanie światła słonecznego zimą, gdy słońce jest nisko i gdy jest ono bardziej potrzebne wewnątrz budynku.

Specjalnie zaprojektowane zwierciadło, stworzone i ukierunkowane na idealne zwiększenie przechwytywania i wprowadzania do tuby światła słonecznego poprzez idealne połączenie wszystkich elementów dostarczanych przez agregator.

KOMPONENTY ŚWIETLIKA RUROWEGO

  1. Kopuła wykonana jest z wysokoudarowego poliwęglanu, o doskonałych właściwościach ognioodpornych i niezwykle wytrzymałej, co pozwala im wytrzymać silne uderzenia. Ma dobre filtrowanie promieniowania UV. Nie wymaga konserwacji. Jego geometryczny kształt został opracowany do samooczyszczania. Warunki pogodowe, takie jak wiatr i deszcz, oczyszczą kopułę. Z drugiej strony, kopuły są poddawane podczas produkcji obróbce antyadhezyjnej.
  2. Okrągłe lustro wieńczące otwór świetlny solarny na wewnętrznym suficie budynku. Pozwala ukryć wszelkie niedoskonałości wynikające z perforacji dachu budynku, widoczne przez wnętrze.
  3. Akcesorium do kątów 30º, 45º i 90º. Wszystko można regulować. Dodatkowe długości rur w 625mm, 1250mm lub inne wymiary na życzenie.
  4. Świetlna tuba solarna (z aluminium na zewnątrz) podlega superpozycji warstwy wewnętrznej w walcowanym na gorąco srebrze o wysokim współczynniku odbicia (ponad 99,7%), zapobiegając w ten sposób utracie światła i umożliwiając transport światła na znaczne odległości. Chatron zainstalował już lampy solarne o długości do 25 m i niskich stratach (mniej niż 20% ich wydajności).

TUBELIGHT POLAND

BUDOWA Świetlika rurowego – świetlika tubowego – systemu światła dziennego

Świetlik Rurowy – Świetlik Tubowy – System Światła Dziennego firmy Chatron jest wykonany z blachy aluminiowej z wewnętrznym lustrem w nałożonych na siebie warstwach i o doskonałej przyczepności, co nie pozwala na jego zniszczenie przez długi czas.

  • Zewnętrzna kopuła z wysokoudarowego poliwęglanu z wierzchołkiem w kształcie rombu, maksymalizująca wychwytywanie promieni słonecznych.
  • Akcesorium „Max Lighting”, które pozwala zwiększyć wychwytywanie promieni słonecznych, gdy słońce jest nisko (przesilenie zimowe) oraz o wschodzie i zachodzie słońca.
  • Aluminiowa rura pokryta od wewnątrz niezwykle odblaskowym materiałem (praktycznie idealne lustro), odbijającym 99,7% światła słonecznego, kierując je do wnętrza.

NOWA GAMA DYFUZORÓW SŁONECZNYCH

NIESTANDARDOWE KWADRATOWE LUB PROSTOKĄTNE NAWIEWNIKI DO ROZWIĄZAŃ ARCHITEKTONICZNYCH.

W wersjach standardowych będziemy mieli kwadratowe nawiewniki Al Sq Ec do sufitów podwieszanych i Al Sq do sufitów odsłoniętych.

AL Sq Ec umożliwia otwieranie w celu usunięcia nawiewnika na przykład w celu czyszczenia. Al Sq są stałe i działają tak samo jak ST, ale z kwadratem „pełnego światła” oświetlonym i wypełnionym światłem. Wszystkie składają się z aluminiowej ramy i optyki z poliwęglanu lub szkła, umożliwiając odpowiednio klasę reakcji na ogień B (w przypadku poliwęglanu) i A1 (w przypadku szkła), umożliwiając ich zastosowanie w zakładach przemysłowych o większych wymaganiach. na tym poziomie.

  • Modele Al Sq Ec są dostępne dla modeli TS250, TS350 i TS530, do stosowania w sufitach podwieszanych, z widoczną tylko płaską częścią dolnego kwadratu, z cienką i nowoczesną ramą, z mocowaniem sprężynowym do sufitu podwieszanego i optycznym dokręcaniem dyfuzora za pomocą jednego kliknięcia w celu łatwego otwierania i zamykania.
  • Modele Al Sq są dostępne dla wszystkich modeli od TS250 do TS750 i są przymocowane bezpośrednio do rury reflektora, przy czym dolna część jest oświetlona kwadratem zamiast okrągłym, jak w ST.


W przypadku Advanced Architecture Solutions możliwe jest opracowanie i wyprodukowanie prostokątnych dyfuzorów, mniej lub bardziej cienkich, na przykład do podświetlania listew lub dla innych, bardziej specyficznych i dedykowanych kształtów w połączeniu na przykład z Ledin. Rozwiązania te zawsze będą musiały być opracowywane wspólnie z naszym zespołem technicznym i projektantami.

Model
Opis
Kwadratowy kształt
polecany dla sufitów
odsłoniętych i podwieszanych
Wysokość powyżej 9 m
Wysokość poniżej 5 m
Wysokość w zakresie 5 do 9 m
Sufit podwieszany
Sufit podwieszany
TS250
TS350
TS530
TS750