Przejdź do treści
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU

ŚWIETLIKI RUROWE

Wyłącz światło, włącz oszczędność.

Wyłącz światło, włącz oszczędność. Zmniejsz rachunki za prąd i ciesz się światłem dziennym w każdym pomieszczeniu i powierzchni.

Po co używać światła sztucznego wciągu dnia jeśli można je mieć za darmo?

Światło dzienne wszędzie tam, gdzie ani okna ani świetliki tradycyjne nie są w stanie tego światła zapewnić. Świetliki rurowe dostarczają światło dzienne do obiektów, powierzchni i pomieszczeń gdzie żadne inne źródła światła dziennego nie są w stanie tego zrobić.

Dzięki świetlikom rurowym możemy zaprojektować oświetlenie darmowym światłem dziennym w ciągu dnia aby nie musieć używać światła sztucznego. Wszędzie tam gdzie w ciągu dnia obecnie używamy światła sztucznego możemy zastosować świetliki rurowe, które oświetlą taką powierzchnię światłem dziennym.

swietliki-rurowe

Gdzie możemy stosować świetliki rurowe:

Podstawowe modele świetlików:

Tabelka ze świetlikami podzielone na średnice:

Model Świetlik 25 cm średnica rury Świetlik 35 cm średnica rury Świetlik 53 cm średnica rury Świetlik 75 cm średnica rury
Najczęstsze zastosowanie
Najmniejsze pomieszczenia w domu typu korytarz, łazienka, toaleta.
Głównie pomieszczenia w domu, pokój, przedpokój, łazienka, toaleta, małe pomieszczenia biurowe.
Powierzchnie biurowe, sale konferencyjne, korytarze, mniejsze hale przemysłowe.
Największe hale produkcyjne i magazynowe, obiekty logistyczne, duże korytarze i wysokie pomieszczenia, obiekty handlowe.
1 świetlik oświetli w przybliżeniu powierzchnię*
4-7 m2
7-15 m2
15-30 m2
30-50 m2

* w zależności jak dużo światła potrzebujemy

Ile światła daje poszczególny świetlik?

Średnica świetlika Maksymalnie Średnio
75 cm
30000 lm
24000 lm
53 cm
20000 lm
13000 lm
35 cm
9400 lm
6700 lm
25 cm
4600 lm
2900 lm

ZAAWANSOWANA TECHNOLOGIA KOPUŁY ŚWIETLIKA

Maksymalne ilości światła o każdej porze dnia i roku.

Nasz świetliki rurowe posiadają specjalnie zaprojektowane kopuły, które dostarczają maksymalnej ilości światła o każdej porze dnia i roku, kiedy słońce jest nisko na horyzoncie. Specjalna budowa kopuły załamuje nisko padające promienie słoneczne i przekierowuje je do wewnątrz budynku dostarczając tym samym maksymalnych ilości światłą dziennego.  

Przy wyborze świetlików rurowych technologia kopuły to jeden z najbardziej kluczowych elementów jeśli chodzi o efektywne dostarczanie światła dziennego.

Kopuły naszych świetlików posiadają diamentowy kształt z technologią dostarczającą największych ilości światła.   

ELEMENTY ŚWIETLIKA RUROWEGO

  1. Kopuła jest wykonana z poliwęglanu odpornego na uderzenia i posiada doskonałą filtrację promieniowania UV i jest praktycznie bezobsługowa. Jej geometryczny kształt został opracowany z myślą o samooczyszczaniu warunkami atmosferycznymi, takimi jak wiatr i deszcz. Czynniki te pomagają utrzymać kopułę w czystości.
  2. Pierścień maskujący dodaje estetyki do wykończenia montażu każdej instalacji. 
  3. Kolana skrętne są dostępne w wariantach 30º, 45º i 90º, aby regulować ustawienie rury. 
  4. Rura solarna (z zewnątrz aluminiowa) pokryta jest powłoką wewnętrznej warstwy z walcowanego na gorąco srebra o wysokim współczynniku odbicia (ponad 99,7%), co zapobiega utracie jasności i umożliwia transport światła na znaczne odległości. Dostępne długości rur to 625 mm i 1250 mm.

TUBELIGHT POLAND

BUDOWA ŚWIETLIKA RUROWEGO

  • zewnętrzna kopuła z  poliwęglanu z wierzchołkiem w kształcie rombu, maksymalizująca wychwytywanie promieni słonecznych i opcja „Max Lighting”, która pozwala na większe przechwytywanie światła słonecznego w okresach niskiego nasłonecznienia (przesilenie zimowe) lub podczas wschodu i zachodu słońca,

  • aluminiowa rura pokryta od wewnątrz niezwykle odblaskowym materiałem (praktycznie idealne lustro), odbijającym 99,7% światła słonecznego, kierując je do wnętrza.

WARIANTY OPRAW SUFITOWYCH (DYFUZORY)

W standardowych wersjach oferujemy kwadratowe dyfuzory Al Sq Ec polecane do sufitów podwieszanych oraz dyfuzory Al Sq polecane do sufitów odkrytych. Model AL Sq Ec pozwala na otwarcie dyfuzora np. w celu czyszczenia. Dyfuzory Al Sq są nieruchome i działają identycznie jak ST, ale posiadają „pełne światło” – kwadrat jest w pełni oświetlony i wypełniony światłem. Wszystkie te modele składają się z ramy aluminiowej i systemu optycznego wykonanego z poliwęglanu lub szkła, z klasą reakcji na ogień B (dla poliwęglanu) i A1 (dla szkła), co umożliwia ich stosowanie w obiektach przemysłowych o wyższych wymogach bezpieczeństwa.

  • Modele Al Sq Ec są dostępne dla modeli TS250, TS350 i TS530, do instalacji w sufitach podwieszanych, gdzie widoczna jest tylko płaska część kwadratu. Cienka i nowoczesna rama, zawieszenie sprężynowe oraz system optyczny, umożliwia łatwe otwieranie i zamykanie dyfuzora za pomocą prostego kliknięcia.
  • Modele Al Sq są dostępne dla wszystkich modeli świetlików rurowych od TS250 do TS750. Montuje się je bezpośrednio do rury reflektora, z dolną oświetloną częścią w kształcie kwadratu, a nie jak ST – koła.

W przypadku zaawansowanych rozwiązań architektonicznych możliwe jest opracowanie i produkcja prostokątnych dyfuzorów, cieńszych lub grubszych, np. do oświetlenia listew przypodłogowych lub innych bardziej specyficznych i dedykowanych kształtów, w połączeniu z oświetleniem świetlika rurowego. Dla tych rozwiązań dedykujemy indywidualny zespół techniczny i projektantów.

Model
ST Flat
ST Flat
ST High Spherical
ST Low Spherical
STB
Easy Click
Przeznaczenie
Kwadratowy kształt
polecany dla sufitów
odsłoniętych i podwieszanych
Wysokość powyżej 9 m
Wysokość poniżej 5 m
Wysokość w zakresie 5 do 9 m
Sufit podwieszany
Sufit podwieszany
TS250
TS350
TS530
TS750