Tube Light poland

energooszczędne oświetlenie

Tube Light Poland od 2013 roku jest wyłącznym przedstawicielem na Polskę pierwszych na rynku i najbardziej znanych na całym świecie produktów, jakimi są świetliki rurowe marki Solatube. Specjalizujemy się w dziedzinie innowacyjnych rozwiązań z zakresu energooszczędnego oświetlenia dla obiektów przemysłowych i mieszkalnych. Wpisujemy się w trend zrównoważonego rozwoju dla obiektów wszelkiego typu i dostarczania ekologicznych rozwiązań oraz dbania o środowisko naturalne.

Wyłącz prąd, włącz oszczędność

TUBE LIGHT POLAND nasza historia

Nasze wieloletnie doświadczenie w projektowaniu systemów światła dziennego sprawia, że stale rozwijamy naszą ofertę tworząc nowe produkty i rozwiązania techniczne. W 2020 r. rozwinęliśmy nasz dział techniczny po to, aby móc sprostać nietypowym i bardziej skomplikowanym wyzwaniom projektowym. W 2021 r. wprowadziliśmy rozwiązanie nowych systemów oświetlenia solarnego Redilight, aby zaspokoić kolejne potrzeby klientów i stawić czoła wyzwaniom z zakresu energooszczędnego oświetlenia. Następnie, aby dodać kolejną wartość dla naszych klientów, poszerzyliśmy ofertę o systemy oświetlenia liniowego liniLED, dzięki temu każdy projekt będzie nie tylko energooszczędny, ale również funkcjonalny, niespotykany i po prostu piękny. Stale poszerzamy ofertę rozwiązań na światło dzienne i nieustająco dostosowujemy nasze rozwiązania do wymagań związanych ze zrównoważonym rozwojem, a co za tym idzie stale zmieniających się potrzeb naszych klientów.

Pierwszy świetlik tubowy zostaje wynaleziony
w Australii
Pierwszy świetlik tubowy jako urządzenie wykorzystujące światło słoneczne do oświetlenia wnętrza pomieszczeń. W stosunku do tradycyjnych świetlików wpuszczał światło w sposób skoncentrowany do wnętrza i zajmował o wiele mniej miejsca na dachu.
1987
Sprzedaż pierwszych „łapaczy światła”
w Australii
Jako system, który okazał się bardzo prosty w montażu a tym samym dający naturalne światło wewnątrz pomieszczeń - stał się najlepiej sprzedającym się świetlikiem w Australii.
1992
Wprowadzenie nowej technologii Spectralight® Infinity Tubing
Nowy materiał, z którego wykonana została tuba, zapewnia najwyższy współczynnik odbicia-refleksyjności. W rezultacie światło może być już teraz przenoszone przez instalacje tub nawet do pomieszczeń oddalonych o 30m od dachu. Moment ten jest przełomowy i wyznacza nowe standardy w branży, zapewniając niespotykany dotąd współczynnik odbicia światła.
2000
Wprowadzenie do oferty kolan skrętnych 0-90 stopni
Jedyne w swoim rodzaju w branży oświetleniowej, rury przedłużająco – skrętne do zadań specjalnych. Zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić manewrowanie wokół przeszkód pod sufitem, np. instalacji. Dzięki temu uzyskujemy efektywne rozwiązania i stajemy się wszechstronnym dostawcą rozwiązań nawet dla projektów nietypowych. Przy tym nowym usprawnieniu i pozostałym wypracowanym do tej pory innowacjom jesteśmy w stanie bez kompromisów dostarczyć najwyższy standard systemów światła dziennego. Od tej pory nie ma dla nas przeszkód nie do pokonania!
2004
Technologia „zimnej tuby”
Wychodząc naprzeciw problemom związanym z fizyką budowli Solatube unowocześnia rury za pomocą opatentowanej technologii, która zapobiega stratom ciepła. Rezultatem jest maksymalne światło przy perfekcyjnym funkcjonowaniu termicznym tj. małe straty ciepła latem i brak nagrzewania świetlików latem.
2007
Wprowadzenie na rynek Serii SolaMaster® rozszerzonej o model Solatube 750 DS
Rozszerzenie linii obejmuje technologie Raybender 3000 i LightTracker zapewniające spójne wydajne światło dzienne bez efektu olśnienia lub przegrzania
2011
Wprowadzenie systemu Smart LED™
System SmartLED trafia na rynek jako pierwszy hybrydowy system łączący oświetlenie dzienne z diodami LED. W rezultacie zmniejsza zużycie energii na oświetlenie o 94%
2013
Tego samego roku wprowadzono wzmacniacz SkyVault®
Przełomowe urządzenie wytwarzające skupione światło do oświetlania przestrzeni poniżej. Jeszcze bardziej niż poprzednio światło kierowane jest w dół, dzięki czemu możliwe jest jeszcze bardziej precyzyjne doświetlenie stanowisk roboczych.
2013
Wprowadzenie kolektora SkyVault®
Kolektor wyposażony jest w technologię Raybender HD i LightTracker, które zwiększają przechwytywanie światła pod niskim kątem dla jeszcze większej wydajności. Dzięki kolektorom możliwe stało się zmniejszenie ilości świetlików w dachu a co za tym idzie jeszcze mniejsza ingerencja w konstrukcję budynku.
2015
Wprowadzono kwadratowe oprawy do sufitów kasetonowych do zastosowań w obiektach mieszkalnych u biurowych.
Nowe kwadratowe oprawy dekoracyjne wprowadzają światło dzienne w nowoczesnym stylu. Wpasowują się w systemowe sufity podwieszane.
2017
nasze działania
Tubelight sukcesywnie rozwija rynek Polski w zakresie projektów światła dziennego szczególnie dla pomieszczeń i powierzchni gdzie tego światła brakuje. Coraz mocniej doceniają to inwestorzy dużych powierzchni produkcyjno - logistycznych
2020
REDILIGHT I LINILED
Wprowadzamy nową linię energooszczędnych rozwiązań dla obiektów: REDILight i LINILed. Spółka rozszerza strategię rozwoju w zakresie energooszędnych i ekologicznych rozwiązań dla domu.
2021
1986
Zainstalowano pierwszy prototyp
Oryginalny projekt zawiera system przechwytywania światła na dachu, który przekierowuje światło dzienne odbijającym cylindrem do dyfuzora na poziomie sufitu.
1991
Solatube wchodzi na rynek Ameryki Północnej
Nowy rodzaj świetlika, który mógł zostać wbudowany bez konieczności zmiany konstrukcji dachu ze względu na swoją lekkość i niewielkie rozmiary, wzbudził on od razu bardzo duże zainteresowanie inwestorów
1995
Solatube rozszerza działanie na światowy rynek komercyjny
Zdając sobie sprawę z potencjału świetlików tubowych, ciągle dążymy do udoskonalenia produktów. Zaprojektowana została pierwsza linia specjalnie dla budynków mieszkalnych i komercyjnych, tj seria Brighten Up® i SolaMaster®
2002
Wprowadzenie dyfuzora OptiView® Diffuser
Unikalny materiał optyczny daje projektantom możliwość zaprezentowania światła w pomieszczeniu w olśniewający sposób. W rezultacie uzyskany został efekt najczystszego odwzorowania kolorów.
2006
Raybender 3000 Technology
Opatentowana zostaje technologia soczewki kopułowej wychwytująca światło słoneczne w maksymalnych ilościach, jednocześnie eliminując przytłaczające działanie południowego światła słonecznego.
2009
Oprawy dekoracyjne Solatube
Solatube International odpowiadając na potrzeby rynku mieszkaniowego jako pierwszy wprowadza linię stylowych szklanych opraw, tym samym dając jeszcze większe możliwości projektantom wnętrz.
2012
Zadebiutowała seria SkyVault® dedykowana szczególnie do obiektów wysokich
Seria SkyVault staje się pierwszym systemem o wysokiej wydajności dla dużych powierzchni komercyjnych z wysokimi sufitami. Seria ta szybko podbija rynek amerykański i staje się innowacyjnym rozwiązaniem w zakresie doświetlenia wnętrz centrów logistycznych i budynków produkcyjnych.
2013
TUBELIGHT w Polsce
Spółka Tubelight Poland z Wrocławia podpisuje umowę dystrybucyjną i od tej pory jest jedynym dystrybutorem urządzeń Solatube w Polsce.
2014
Nowy panel termoizolacyjny
Wprowadzono panel termoizolacyjny zwiększający izolacyjność termiczną a także ściemniacz światła, który daje możliwość kontroli jasności i natężenia światła w pomieszczeniach.
2016
Trwają prace nad wentylatorami fotowoltaicznymi i pierwsze realizacje świetlików tubowych wraz z elektrowniami fotowoltaicznymi
Wentylatory Solatube usuwają gorące, nieświeże powietrze w pomieszczeniach tym samym wprowadzają czyste powietrze z zewnątrz. A to wszystko dzięki wykorzystaniu energii słonecznej.
2019
Nasz rozwój
Na potrzeby dużych projektów tworzymy osobny dział techniczny w Tubelight do bezpośredniego wsparcia dla Architektów i Wykonawców
2021
Nasze urodziny
Solatube International świętuje 30 lat na Świecie.
swietliki

TUBE LIGHT POLAND

Indywidualne podejście do każdego klienta i rozwiązania skrojone na miarę

Każdy ma inny pomysł i plan na swój projekt. Nasi klienci często doceniają to, że nasza oferta jest przedstawiona w sposób zrozumiały i czytelny i że we współpracy z nami, nie rozmawiają z korporacyjnym robotem tylko z ludźmi, którzy najpierw ich wysłuchają i poznają wnikliwie ich potrzeby. Sprawdź, czy rzeczywiście tak jest!

01

Analiza

Analizujemy sytuację bieżącą i uważnie słuchamy naszych Klientów. Zadajemy pytania, aby zrozumieć, z jakimi wyzwaniami spotykają się na co dzień.

02

Diagnoza

W jaki sposób moglibyśmy rozwiązać kwestie, które nie dają spokoju naszym Klientom, a które chcielibyśmy poprawić lub ulepszyć.

03

Rozwiązanie

Opierając się na naszej wiedzy i długoletnim doświadczeniu przedstawiamy rozwiązanie oraz efekty, jakie osiągniemy w każdym przypadku.

04

Doradztwo techniczne

Naszą pasją jest odpowiedź na wyzwania projektowe i oferowanie najbardziej skutecznych i skrojonych na miarę rozwiązań.

Portrait of factory worker in protective equipment holding thumbs up in production hall.

Oszczędność

Zastosowanie naszych produktów ma na celu redukcję obecnych kosztów, a inwestycja w nasze rozwiązania zaczyna zwracać się już od momentu ich zainstalowania.

Jakość

Oferujemy rozwiązania najwyższej jakości, sprawdzone i cenione od wielu lat na całym świecie.

Design

Estetyka w każdym projekcie, budynku, wnętrzu i pomieszczeniu.

Funkcjonalność

Łatwość zastosowania, proste i efektywne działanie

Długofalowa współpraca
i partnerstwo biznesowe

TUBE LIGHT POLAND

Udzielamy fachowego doradztwa w zakresie doboru odpowiednich systemów światła dziennego. Edukujemy w każdym możliwym aspekcie na temat wciąż jeszcze mało znanego w Polsce rozwiązania „jak wyłączyć prąd, a włączyć naturalne darmowe światło”. Uświadamiamy inwestorów jak zmniejszyć koszty stałe, wskazujemy Architektom najlepsze możliwe rozwiązania, a Wykonawcom doradzamy jak zoptymalizować rozwiązania i usprawnić montaż. Jesteśmy obecni w każdej fazie projektu, począwszy od wizji, przez koncepcje aż do realizacji i opieki po sprzedażowej.

tube light poland

Opinie naszych Klientów

Zapraszamy do zapoznania się z opiniami naszych Klientów.

NASZE MARKI

Jesteśmy wyłącznym dystrybutorem na polskim rynku najbardziej znanych na całym świecie rozwiązań z branży oszczędnego i funkcjonalnego oświetlenia.