Przejdź do treści
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU

Czy Twoje ciało otrzymuje wystarczającą ilość słońca ?

Czy Twoje ciało otrzymuje wystarczającą ilość słońca ?

Dowód na ogromną moc słońca możemy znaleźć wszędzie. Oczywista rola w układzie słonecznym, dostarczanie ciepła do wszystkich żywych organizmów oraz najbardziej wydajne i najpiękniejsze światło jakie tylko możemy sobie wyobrazić.

Czasami zapominamy, że korzyści jakie dostarcza nam słońce są nie tylko ważne dla ziemi, ale także dla ludzi, którzy ją zamieszkują.

Światło dzienne ma bezpośredni wpływ na to jak funkcjonujemy, na naszą produktywność, samopoczucie i ogólną satysfakcję. Kiedy regularnie doświadczamy światła słonecznego jesteśmy bardziej pozytywnie nastawieni, mniej zestresowani, lepiej się wysypiamy i mamy uczucie, że jesteśmy po prostu bardziej szczęśliwi.

Światło słoneczne sprawia, że nasz mózg produkuje serotoninę – hormon, który poprawia nastrój, sprawia, że mamy więcej energii, jesteśmy szczęśliwsi i bardziej wypoczęci. Po prostu hormon szczęścia!

Sztuczne oświetlenie? Byle nie za dużo.

Nie odkryjemy niczego nowego poprzez stwierdzenie, że wolimy przebywać w środowisku oświetlonym naturalnym światłem aniżeli tym, które całkowicie polega na oświetleniu sztucznym. Sztuczne światło nigdy nie zastąpi jakości naturalnego oświetlenia i jego pozytywnego wpływu na ludzi. Jeden z artykułów w czasopiśmie Psychology Today* sugeruje, że istnieją mocne dowody na to, że niektóre rodzaje sztucznego świetlenia mogą powodować większą wrażliwość na stres oraz negatywnie wpływać na ludzki sen.*

Jak możemy dostarczyć naturalne światło do naszego pomieszczenia?

Możemy to zrobić za pomocą świetlików tubowych, które dzięki swojej budowie są w stanie dostarczyć naturalne oświetlenie nawet do takich pomieszczeń w których inne źródła światła nie mogłyby być zastosowane.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy mieć piękne i naturalne światło bez skomplikowanego montażu czy większych ingerencji w konstrukcję dachu.

Sposób działania jest bardzo prosty: kopuła na dachu przechwytuje promienie słoneczne i przekierowuje do wewnątrz budynku za pomocą tub charakteryzujących się najbardziej refleksyjnym materiałem na świecie. Następnie naturalne i darmowe światło jest rozpraszane po całym pomieszczeniu.

Dodatkowo wewnątrz tub możemy zastosować zintegrowany niewielki system solarny, który magazynuje energię w ciągu dnia aby dostarczyć światło również w ciągu nocy.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego jak możesz dostarczyć naturalne światło do swojego domu, skontaktuj się z lokalnym dystrybutorem Solatube, którego doradcy pomogą wybrać najbardziej odpowiednie rozwiązanie dla każdego pomieszczenia.

* Dunckley, Victoria L., M.D. “Why CFLs Aren’t Such a Bright Idea.” Psychology Today. September 2014.