Przejdź do treści
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU

5 sposobów na rozjaśnienie pomieszczeń w Twoim domu.

5 sposobów na rozjaśnienie pomieszczeń w Twoim domu.

Jeśli chodzi o urządzanie pomieszczeń w domu lub mieszkaniu są różne gusta i style. Pojawiają się coraz to nowsze trendy i coraz bardziej wyszukane kolory. Jedne style co jakiś czas „wracają do mody”, a inne okazuje się, że już z tej mody wychodzą. Natomiast jedną rzecz musimy przyznać z całą pewnością – nie ważne w jakim stylu urządzone będą nasze pomieszczenia to zawsze nawet podświadomie będziemy chcieli aby było w nich jak najjaśniej.

Jasne pomieszczenia wydają się większe i przestronniejsze. W jaśniejszych pomieszczeniach czujemy się po prostu lepiej i jesteśmy nastawieni bardziej optymistycznie. W jasnych pomieszczeniach lepiej nam się pracuje, czujemy się mniej zmęczeni i mamy lepszą koncentrację. Im jaśniejsze pomieszczenia tym mniej męczą się nasze oczy. Co możemy zrobić aby sprawić żeby nasze pomieszczenia było bardziej jasne ?

1. Obejrzyjmy budynek z zewnątrz. Czasami drzewa lub krzewy, przysłaniają nam dopływ światła dziennego do naszego domu. Bywa, że z pozoru nie ma to znaczenia, ale przy dokładnej obserwacji okazuje się, że o pewnej porze dnia moglibyśmy mieć więcej światła. Zdarza się, że wielką różnicę sprawi przycięcie niewielkiej pojedynczej gałęzi.

2. Jaśniejsze kolory na ścianach i suficie. To oczywiście nic nowego ale warto jeszcze raz podkreślić, że jasne kolory to ogromna różnica. To nie tylko jaśniejsze wnętrze ze względów wizualnych. Jasne ściany i sufity po prostu lepiej odbijają światło, zwłaszcza światło dzienne. Niewielkim kosztem, zmieniając kolor możemy uzyskać całkowicie inny wymiar naszych wnętrza.

Dodajmy lustra. Im więcej błyszczących powierzchni dodamy do naszych pomieszczeń tym będą one jaśniejsze. Duże lustro na ścianie będzie nie tylko odbijało naturalne światło, ale także optycznie powiększy nasze pomieszczenie. Pomysł nie drogi i prosty w montażu a różnica może być ogromna. Wieszając lustro naprzeciwko okna sprawimy, że będzie ono odbijało światło po całym pokoju. Dzięki takiej sztuczce nawet najmniejszy i ciemny pokój będzie wydawał się większy.

4. Rozjaśnijmy podłogi. Jaśniejsze podłogi, podobnie jak ściany sprawiają, że pomieszczenia wydają się większe i jaśniejsze. To samo dotyczy wszystkich „ozdób” znajdujących się na podłodze, czyli dywany, maty, chodniki. Warto rozważyć opcje błyszczące (np. w przypadku płytek podłogowych) zamiast matowe ponieważ lepiej odbijają światło dzienne.

5. Sprawdźmy oświetlenie. Oceńmy oświetlenie w każdym pomieszczeniu. Jest wiele dostępnych opcji ale bez wątpienia najlepszym światłem jest naturalne światło dzienne. Promienie słoneczne sprawiają, że mózg produkuje więcej serotoniny, dzięki czemu mamy więcej energii, jesteśmy szczęśliwsi i mniej zestresowani. Świetliki tubowe są nowoczesnym sposobem na dostarczenie naturalnego światła dziennego niemalże w każdym pomieszczeniu. Świetliki Solatube przechwytują naturalne światło na dachu budynku i dostarczają do wewnątrz pomieszczeń za pomocą tub, które charakteryzuje najbardziej refleksyjny materiał na świecie. Piękne, jasne i naturalne światło jest rozpraszane po pomieszczeniu poprzez stylowe dyfuzory pasujące do każdego rodzaju wnętrza. Dzięki świetlikom możemy rozświetlić dowolne ciemniejsze miejsca w naszym domu.

Wyobraźmy sobie rozświetlony ciemny kąt w salonie, doświetloną kuchnię lub łazienkę bez okna oświetloną darmowym światłem. Świetlik w przedpokoju lub korytarzu sprawi, że nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Czasami naszym gościom będzie ciężko uwierzyć, że nie jest to światło elektryczne za które nic nie płacimy a świeci się bez przerwy w ciągu dnia.