Przejdź do treści
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU
ŚWIETLIKI RUROWE ŚWIETLIKI RUROWE POŁĄCZONE Z OPRAWAMI LED ŚWIETLIKI RUROWE Z WBUDOWANYM OŚWIETLENIEM LED ŚWIETLIKI RUROWE INSTALOWANE W ŚCIANACH ŚWIETLIKI RUROWE MONTOWANE W PODŁOŻU

Świetliki Rurowe Spełniające Wymóg NRO BROOF T1

Świetliki Rurowe Spełniające Wymóg NRO BROOF T1


Czy świetliki rurowe muszą i mogą spełniać wymóg NRO Broof T1? To pytanie często pojawia się w kontekście inwestycji i wymagań projektowych. W niektórych przypadkach, zwłaszcza gdy mowa o przykryciu dachowym, wymóg ten jest obligatoryjny. Jednakże, czy świetliki spełniają ten wymóg, zależy od producenta i zastosowanej technologii.

W obecnej chwili tylko nasze świetliki spełniają wymóg Broof T1, zachowując przy tym maksymalną efektywność w dostarczaniu światła dziennego. Jak to możliwe? W przypadku naszych świetlików rurowych, połączono płaską szybę z tradycyjną kopułą, co pozwoliło na spełnienie wymogów bezpieczeństwa oraz utrzymanie wysokiej efektywności.

 

Dla spełnienia wymogów i testów Broof T1, zaprojektowaliśmy specjalną szybę, montowaną w górnej części świetlika, zazwyczaj na poziomie lub nieco powyżej poziomu dachu. Natomiast aby zachować również najwyższe parametry i efektywność w dostarczaniu światła dziennego, dodatkowo również zastosowaliśmy kopułę jak w pozostałych naszych świetlikach rurowych/kopułkowych. Jednocześnie spełniamy wymogi NRO Broof T1 najwyższą efektywność.

Świetliki NRO tylko z płaską szybą czy w połączeniu z szybą i kopułką? To jedno z najważniejszych pytań, jakie powinniśmy sobie zadać, jeśli w projekcie musimy zastosować świetlik NRO Broof T1. Odpowiedź jest bardzo prosta – sama płaska szyba nigdy nie dostarczy takiej ilości światła jak kopuła. Bardzo często kosztem wymagań NRO traciliśmy na efektywności, jeśli chodzi o światło dzienne. Natomiast stosując świetliki w połączeniu z szybą i kopułą nie musimy już iść na żaden kompromis. Kopuła poprzez swoją budowę zawsze będzie skupiać dużo większe ilości światła dziennego, ponieważ jest w stanie załamywać promienie słoneczne padające pod niskimi kątami. Oznacza to dużo większe ilości światła o każdej porze dnia i roku.

Jeśli pracujesz nad projektem, w którym świetliki muszą spełniać wymóg NRO, skontaktuj się z naszym inżynierem projektu, który pomoże w każdym projekcie i inwestycji.

Dowiedz się więcej o naszych innowacyjnych rozwiązaniach oświetleniowych i jak mogą one przyczynić się do poprawy jakości oświetlenia w Twoim projekcie.